Odpowiednie dbanie o skórę twarzy jest bardzo ważne dla jej ogólnej kondycji. Pozwala na zachowanie delikatnej, jędrnej cery, a także sprawia, że dłużej utrzymuje ona młodzieńczy wygląd. Oczywiście o podstawową pielęgnację możemy zadbać same, ale najlepsze i najtrwalsze rezultaty przynoszą wizyty w salonie kosmetycznym. Zanim jednak zdecydujemy się na skomplikowane procedury kosmetyczne, skupmy się na oczyszczaniu, które jest pierwszym i najistotniejszym etapem pielęgnacji naszej skóry. Zobaczmy, jakie zabiegi klientki salonów piękności wybierają najchętniej.

Peeling kawitacyjny

Metoda peelingu kawitacyjnego wykorzystuje siłę ultradźwięków, które delikatnie oddziałują twarz, złuszczając przy tym martwy naskórek oraz dotleniając tkankę. To jedna z najskuteczniejszych, a przy tym – tradycyjnych już metod oczyszczania. Podczas zabiegu, kosmetolog używa specjalnego urządzenia (szpatuły) emitującego fale o określonej częstotliwości.

Metoda peelingu kawitacyjnego jest całkowicie bezpieczna, a dzięki regularnym zabiegom skóra staje się wypoczęta i świeża. To jednak nie wszystko. Oprócz oczyszczania skóry, ten zabieg pozwala się jej lepiej zregenerować, wycisza pojawiające się zmarszczki, a także pomaga likwidować zaczerwienienia i przebarwienia skóry.

Oczyszczanie wodorowe

To nowa metoda wykorzystująca mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru, które wnikają w mikropory skóry doskonale oczyszczając ją, a także likwidując wolne rodniki, które znajdują się a jej powierzchni. Połączenie procesu elektroporacji, który otwiera mikroskopijnych rozmiarów kanaliki w skórze twarzy cząsteczki wodoru wprowadzone są pod dużym ciśnieniem do głębokich warstw skóry.

Oczyszczanie wodorowe to, oprócz regeneracji skóry twarzy doskonały zabieg anti – aging, który poprawia napięcie skóry twarzy i odżywia ją. Jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. To doskonały wybór dla osób, które na co dzień zamieszkują w dużych, miejskich aglomeracjach lub pracują na terenach silnie uprzemysłowionych, gdzie skóra nie ma szans odpocząć.

Peeling węglowy

Peeling węglowy (zwany także zabiegiem Black Doll) to połączenie lasera o precyzyjnie dobranej mocy z maseczką karbonową (węglową). Sam zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy lub dekoltu pokrytych zawiesiną węglową światłem o odpowiednich parametrach. W kontakcie ze światłem lasera drobinki węgla wnikają we wszystkie pory i nierówności skóry. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim zmniejszenie porów skórnych i redukcji stanów zapalnych, pobudzenia wydzielania kolagenu, a także wzmożenia regeneracyjnej pracy komórek skóry. Peeling węglowy pozwala także na redukcję wydzielania sebum.

Dzięki temu zabiegowi ze skóry znikają wągry, pryszcze, zaskórniki i krosty. Skóra staje się bardziej elastyczna, dzięki czemu znikają drobne zmarszczki. Ujednoliceniu ulega także koloryt skóry, a niechciane przebarwienia ulegają redukcji. Aby w pełni docenić zalety, jakie niesie ze sobą zabieg peelingu węglowego najlepiej jest zdecydować się na sesję od czterech do sześciu zabiegów.

Zabiegi oczyszczające skórę twarzy to najprostszy sposób dbania o swoją urodę. Dzięki temu skóra przez dłuższy czas utrzyma młodość i jędrność. Będzie także bardziej odporna na szkodliwe działanie środowiska. Przede wszystkim jednak zapewnimy jej wyrównany koloryt, zwężenia porów czy normalizację wydzielania sebum. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zadbać o siebie, nie czekaj dłużej i zacznij już dziś. Co ważne, każdy z tego typu zabiegów dostępny jest także dla mężczyzn, którzy poszukują optymalnego sposobu na zadbanie o siebie. Więcej na temat oczyszczania skóry znajdziesz na stronie https://qcl.pl