Blacha w przemyśle jest niezwykle istotnym towarem. Wykorzystuje się ją w wielu dziedzinach w bardzo różnych wariantach. Dlatego blachy są tak bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Kluczem do tego stała się jej właściwa obróbka. Kiedy wykonuje się laserowe cięcie blach?

Obróbka blach – jakie rodzaje są stosowane w przemyśle?

Trudno sobie wyobrazić współczesny przemysł bez blach. Korzysta z niego zarówno budownictwo, jak i przemysł metalowy i maszynowy. Każdy z nich potrzebuje odpowiedniej odmiany blachy, by mogła ona idealnie pełnić swoją rolę. W użyciu stosuje się blachy o różnej grubości. Producenci tych elementów oferują zarówno warianty poniżej 3 mm grubości, jak i te, które mają ponad 300 mm. Mogą one być wykonane z rozmaitych surowców. Najpopularniejsze są blachy aluminiowe i stalowe, ale nie brakuje także tych wykonanych z miedzi czy mosiądzu. Poza tym dostępne są również produkty gładkie i profilowane. Te pierwsze sprawdzą się do obudowy płyt warstwowych. Profilowane natomiast służą do pokrycia dachu. Tak szeroka gama produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Laserowe cięcie blach – kto zajmuje się taką obróbką?

Tak szerokie zastosowanie blach jest możliwe dzięki zaawansowanej technologicznie obróbce. Produkty o grubości dochodzącej do 30 mm poddaje się laserowemu cięciu. Technika ta jest niezwykle precyzyjna i pozwala na precyzyjne wykonanie nawet bardzo małych elementów. Laserowe cięcie blach pozwala maksymalnie wykorzystać dostępny materiał, co jest niezwykle ekonomiczne. Co ciekawe, tak stworzone produkty są gotowe do użycia praktycznie natychmiastowo. To zasługa idealnie gładkich krawędzi, które powstają podczas procesu. Laserowe cięcie blach jest sterowane przez pracownika za pomocą komputera. Usługę tę wykonuje wiele polskich firm. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem https://intechstal.pl/. Współpraca rozpoczyna się najczęściej od wyceny i oszacowania terminu realizacji zlecenia na podstawie dostarczonego rysunku technicznego. Sięgając po specjalistów w tej dziedzinie możemy być spokojni o fachową obróbkę blach.