Moda jest zmienna i nie dotyczy to tylko ubrań czy fryzur, ale także stylizacji paznokci. Kolorowe i pięknie ozdobione paznokcie to same w sobie są subtelnym dodatkiem do każdej kreacji i sprawiają, że każda z nas chętnie prezentuje swe dłonie. Niestety odpryski i zarysowania lakieru, powstające podczas codziennych czynności, mogą zepsuć każdy, nawet najstaranniej wykonany manicure. Z pomocą przychodzi puder tytanowy, czyli innowacyjny środek do malowanie paznokci, który jest znacznie lepszą alternatywą dla klasycznych lub hybrydowych lakierów. Przeczytaj dlaczego tak jest. 

Czym jest puder tytanowy? 

Puder tytanowy stosuje się przy tytanowym manicure, który swoją nazwę zawdzięcza temu, że zawiera dwutlenek tytanu, chociaż skojarzenie z trwałą, tytanową powłoką nie jest nieuzasadnione. Lakiery tytanowe, mimo że mają formę niewinnie wyglądających pyłków, są trwałe i wytrzymują nawet do 5 tygodni bez odprysków i zarysowań. Jednocześnie utwardzają się poprzez kontakt z powietrzem więc lampa z promieniami UV nie jest potrzebna do ich utwardzania, tak jak w przypadku hybryd. 

Lakiery tytanowe a płytka paznokcia 

Dobrą wiadomością dla tych, które chcą dbać nie tylko o wygląd, ale także o zdrowie swoich paznokci, będzie informacja, że puder tytanowy ma w sobie witaminy A i E oraz wapń. Oznacza to, że zamiast niszczyć płytkę, tak jak hybryda, lakiery tytanowe stanowią dla niej swoisty balsam odżywiający. Jeżeli więc nie zdecydujesz się na agresywne ściąganie lakieru frezarką, możesz liczyć na to, że po zmyciu stylizacji twoje paznokcie będą zdrowsze niż przed malowaniem. 

Lakiery tytanowe możesz nakładać samodzielnie 

Wiele salonów kosmetycznych świadczy obecnie usługi w zakresie manicure tytanowego, jednak lakiery tytanowe możesz też kupić i nakładać sama. Na stronie https://revelpolska.pl/ znajdziesz zestaw startowy, w którym znajdziesz szczegółową instrukcję, jak po mistrzowsku przygotować swoją własną tytanową stylizację. Przy okazji możesz także przejrzeć kolekcję pyłków i wybrać swoje ulubione kolory.