Dla większości kobiet depilacja to kosmetyczny zabieg, który wykonują dla urody i własnego komfortu, dla niektórych jednak to droga przez mękę. Hirsutyzm, czyli problem z nadmiernym owłosieniem to wstydliwa przypadłość, która utrudnia codzienną pielęgnację i sprawia, że dotknięte nią osoby czują się mniej kobieco. Nie warto w tym wypadku uparcie kaleczyć się kolejnymi maszynkami do golenia i męczyć się z nieskutecznymi preparatami. Najlepszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia to oddanie się w ręce specjalistów od medycyny estetycznej. 

Dlaczego depilacja laserowa? 

Wbrew pozorom problem nadmiernego owłosienia wcale nie jest rzadki i dotyczy około 10% kobiet. Często przypadłość ta łączy się z otyłością, insulinoopornością, zespołem policystycznych jajników lub problemami emocjonalnymi. Bywa także wynikiem przyjmowania leków w związku z inną chorobą. Panie, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem mają więc niełatwe życie. Medycyna estetyczna wychodzi im naprzeciw i oferuje rozwiązania, które stanowią znaczne udogodnienia. W tej sytuacji polecanym zabiegiem kosmetycznym jest depilacja laserowa, która dzięki usunięciu nawet najbardziej opornego owłosienia z wybranych partii ciała, pozwala osobie dotkniętej hirsutyzmem, cieszyć się efektem gładkiej skóry, bez podrażnień i wrastających włosków. Metoda ta jest wygodna, pozwala oszczędzić czas i zapewnia komfort psychiczny. 

Depilacja laserowa – skuteczność 

Przy pomocy wiązki lasera można skutecznie usunąć nawet 90% owłosienia, dzięki czemu sprawia się, że nawet najbardziej kłopotliwe, zarośnięte partie ciała stają się gładkie. Depilacja laserowa przynosi pożądane efekty, jednocześnie nie powodując uszkodzenia skóry, opuchlizny czy podrażnień. Skaleczenia i zacięcia należeć będą do nieprzyjemnych wspomnień z przeszłości. Co więcej wypalenie cebulek włosowych spowoduje, że efekt depilacji utrzyma się na długo. Właśnie dlatego metoda laserowa sprawdza się nawet w szczególnie trudnych przypadkach. Warto zajrzeć na stronę https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-ciala/depilacja-laserowa i rozważyć zabieg. Personel gabinetu kosmetycznego Katarzyny Nowackiej ma doświadczenie w dziedzinie depilacji i walki z nadmiernym owłosieniem, więc z pewnością znajdą sposób, aby pomóc, niezależnie od skali problemu.