Dbanie o zdrowe zęby naszej pociechy to obowiązek każdego rodzica i jeśli to zaniedbamy, dziecko może mierzyć się z poważnymi problemami w dorosłości. Dlatego warto uczyć malucha, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie sadzać go na dentystycznym fotelu. Nawet jeżeli dla samego zainteresowanego nie jest to zbyt przyjemne, w przyszłości podziękuje nam za to, że pomogliśmy mu zachować piękny uśmiech. Czy jednak powinniśmy wybrać dentystę, który prywatnie będzie leczył nasze dziecko, czy może raczej lepiej nie przepłacać? Poniżej postaraliśmy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Dentysta pedodonta – prywatnie znaczy lepiej?

To prawda, że przebieg leczenia w dużej mierze zależny jest od tego czy stomatolog posiada umiejętności i wiedzę, a nie od wysokości paragonu, który nam wystawi. Jednak należy pamiętać, że dentysta, który nie przyjmuje prywatnie, prawdopodobnie będzie miał wielu pacjentów w kolejce i nasz maluch nie będzie mógł często liczyć na indywidualne podejście oraz poświęcenie mu większej uwagi. W prywatnej klinice stomatologicznej można za to spodziewać się kompleksowej obsługi oraz że dziecko spędzi na fotelu tyle czasu ile trzeba. Poza tym, klinika która dobrze zarabia, często finansuje szkolenia dla swoich pracowników, więc może się okazać, że lekarz i asystentki stomatologiczne są znacznie lepiej wykwalifikowane w prywatnym gabinecie. Prywatny dentysta, który mocno inwestuje w rozwój swoich umiejętności urzęduje w Brodnicy. Tutaj można sprawdzić ofertę https://perfektsmile.pl/. Klinika bardzo chętnie przyjmuje małych pacjentów i skutecznie ich leczy.

Dentysta pedodonta – prywatnie bez kolejki

Umawiając się na prywatną wizytę z dzieckiem, możemy liczyć na to, że nie utkniemy w kolejce i nie narazimy malucha na niepotrzebne stresy. Bardzo często oczekiwanie na zabieg jest dla naszej pociechy dużo gorsze niż sam pobyt na fotelu dentystycznym. Zazwyczaj też, poczekalnia u stomatologa dziecięcego w prywatnej klinice, jest odpowiednio urządzona i tworzy przyjazne środowisko dla malucha. Dzięki temu możemy oszczędzić mu odrobiny nieprzyjemności.