Chyba każdy kierowca przeżył kiedyś sytuację w której wsiadł do samochodu, a on nie chciał odpalić. Najprawdopodobniej stało się to zimą, a powodem okazał się rozładowany akumulator. Jak więc utrzymać go w najlepszym stanie, tak aby nie spotykała nas kolejna przykra sytuacja?

Jak dbać o akumulator samochodowy?

Bardzo często zdarza się tak, że dbamy o każdą część naszego samochodu, pomijając akumulator. Najczęściej zdajemy sobie sprawę z jego istnienia, wtedy kiedy zawodzi nas pewnego zimowego poranka. Zadbany akumulator, może posłużyć nam kilka dobrych lat. Wymaga to jednak odpowiedniej pielęgnacji. Pogorszenie stanu baterii, powoduje wiele krótkich przejazdów oraz częste stanie w korkach. Przez takie sytuacje akumulator nie ma czasu aby naładować się do końca, a powszechnie wiadomo, że największym wrogiem każdej baterii, jest nie ładowanie jej do stu procent. Istotne jest również regularne czyszczenie akumulatora, który zabrudza się podczas użytkowania różnymi smarami i olejami. Tę czynność, wystarczy powtarzać jedynie raz w roku. Podczas krótkich przejazdów, powinniśmy również zrezygnować z włączania funkcji ogrzewanych siedzeń czy klimatyzacji, ponieważ to również wpływa niekorzystnie na akumulator samochodowy.

Dlaczego akumulator samochodowy jest niezbędny?

Akumulator to część samochodu, bez której nie zajedziemy daleko, a właściwie nigdzie. Zasila wszystkie odbiorniki elektryczne samochodu, wtedy gdy jest w stanie spoczynku. Jest również odpowiedzialny za prąd, potrzebny do uruchomienia silnika i prawidłowego funkcjonowania wszystkich udogodnień, takich jak radio czy ogrzewane siedzenia. Jest również odpowiedzialny za jedną z najważniejszych funkcji, a mianowicie alarm samochodowy. Dzięki akumulatorowi, możemy również otwierać auta na odległość. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które nie byłoby możliwe bez sprawnej baterii. Wysokiej jakości akumulatory, możemy znaleźć na stronie producenta http://al-cor.pl/. Jeśli Twoje auto coraz częściej ma problem z odpaleniem, być może to odpowiedni czas na zainwestowanie w nowy akumulator samochodowy.