Zabiegi DDD stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza w dużych miastach np. Warszawa firma deratyzacyjna otrzymuje nawet kilkanaście zleceń w ciągu doby. Dowiedz się więcej na temat tych usług i sprawdź, komu zlecić na przykład odpluskwianie w Warszawie?

W tym artykule:

  • Czym zajmuje się firma DDD?
  • Dlaczego profesjonalne metody są skuteczniejsze?
  • Kiedy wykonać odpluskwianie?
  • Ile kosztuje zwalczanie karaluchów i prusaków?

Wciąż jeszcze panuje błędne przekonanie, że problemy ze wszelkiego rodzaju owadami czy gryzoniami wynikają wyłącznie z powodu niezachowania odpowiedniej czystości pomieszczeń. To nieprawda, ponieważ firma DDD z Warszawy często zwalcza insekty także w nowym budownictwie i to w szczególnie zadbanych lokalach. Sprawdź, co znajduje się w ofercie Dezpro i kiedy skorzystać z ich usług?

Czym zajmuje się firma DDD?

Skrót DDD pochodzi od trzech podstawowych usług, które wykonuje Dezpro:

  • dezynfekcja, polegająca zwalczaniu zagrożenia mikrobiologicznego, a więc walka z wirusami, bakteriami i grzybami. Podczas dezynfekcji za pomocą ozonowania usuwane są także alergeny oraz nawet uporczywe zapachy,
  • deratyzacja, która zajmuje się zwalczaniem gryzoni, najczęściej likwidacją szczurów oraz myszy. Zabiegi deratyzacyjne Dezpro świadczy również w ramach usługi monitoringu HACCP, z której chętnie korzystają firmy,
  • dezynsekcja, czyli zwalczanie insektów. Praktycznie wszystkie te owady zaliczane są do szkodników i tępione w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i produkcyjnych czy magazynowych. Dezynsekcja to zwalczanie:

– mrówek,

– pluskiew, czyli odpluskwianie,

– karaluchów i prusaków,

– komarów, czyli odkomarzanie,

– moli spożywczych i odzieżowych,

– rybików cukrowych,

– gryzków (psotników) i szubaków

– biedronek azjatyckich.

Dlaczego profesjonalne metody są skuteczniejsze?

W Internecie dostępnych jest wiele domowych sposobów zwalczania zarówno gryzoni, jak i insektów. Niestety większość z nich ma działanie co najwyżej odstraszające. Dlatego za ich pomocą można spróbować jedynie zabezpieczyć mieszkanie przed szkodnikami. Jeżeli pluskwy czy myszy dostały się już do środka, skutecznie usunąć mogą je wyłącznie profesjonalne metody DDD. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega sekret ich skuteczności.

W przeciwieństwie do amatorskich sposobów, specjalistyczne zabiegi DDD wykonywane są za pomocą certyfikowanych inteksycydów lub środków owadobójczych o potwierdzonym naukowo działaniu. Ważna jest również metoda aplikacji tych preparatów, którą technik DDD dobiera w zależności od zwalczanego zagrożenia oraz warunków lokalowych. Profesjonalne zwalczanie szkodników okazuje się skuteczne także dzięki wiedzy i doświadczeniu pracowników firmy DDD, którzy przy okazji doradzają klientom, jak zabezpieczyć pomieszczenia, aby problem nie powrócił. 

Kiedy wykonać odpluskwianie?

Pluskwy to dorastające do ok. 7 mm długości pasożyty, które żywią się wyłącznie krwią ssaków. Żerują nocą, a resztę czasu spędzają w kryjówkach, zlokalizowanych w bezpośredni sąsiedztwie pokarmu, czyli najczęściej w ramie łóżka i wezgłowiu. Jeżeli populacja pluskiew jest już duża, insekty mogą zamieszkiwać także meble przy łóżku, kryć się pod obrazami i w listwach przypodłogowych.

Warto pamiętać, że do zapoczątkowania inwazji tych owadów wystarczy już jedna samica, którą przyniesiemy np. w bagażu z zapluskwionego hotelu albo nawet autobusu. Łatwo przegapić obecność pojedynczego osobnika. Dlatego odpluskwianie należy wykonać niezwłocznie po odkryciu śladów występowania pasożytów. Najczęściej są nimi charakterystyczne ugryzienia pluskwy na ciele. Najskuteczniejszą metodą zwalczania tych insektów okazuje się odpluskwianie za pomocą zamgławiania ULV.

Ile kosztuje zwalczanie karaluchów i prusaków?

Innym, często występującym problem, jest obecność karaluchów lub prusaków. Insekty te są do siebie bardzo podobne, a oba gatunki przenoszą wiele chorób i wirusów, pasożytów oraz bakterii. Stanowią również zagrożenie dla alergików. Szkodniki te preferują miejsca obfitujące w dostęp do pożywienia, którym zwykle są resztki ludzkiego jedzenia. Dlatego często spotykamy karaluchy i prusaki w kuchniach oraz lokalach gastronomicznych.

Do ich usuwania również można zastosować zamgławianie ULV lub opryskiwanie, ale znacznie popularniejszym zabiegiem jest żelowanie na prusaki i karaluchy. Metoda ta polega na rozmieszczeniu w lokalu kilkudziesięciu lub nawet kilkuset miniaturowych (średnica ok. 3 mm) punktów specjalistycznego żelu, który wabi owady, znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu, a następnie skutecznie je eliminuje. Cena zwalczania karaluchów i prusaków w Warszawie zaczyna się w Dezpro już od 150 zł.