Wiele jest metod i skutecznych sposób na zaopatrywanie się w ubrania. Niektórzy starają się kupować odzież tylko na wyprzedażach posezonowych, inni kupują ubrania tylko na trwająca porę roku a jeszcze inni starają się zapobiegać i zaopatrują się w odzież na kolejną porę roku.

Najlepszą opcją dla młodych rodziców jest zdecydowanie postawa zapobiegliwa. Ubrania dla dzieci warto kupować z wyprzedzeniem. W lecie starać się o zakup ubranek na jesień, w zimie szukać wiosennych kolekcji. W ten sposób będziemy dobrze zaopatrzeni i nie zaskoczą nas żadne pogodowe niespodzianki.

Jesień – zdradliwa pora roku

Wrześniowe i październikowe dni mogą być zdradliwe. Wysoka temperatura w ciągu dnia i chłodne wieczory to gotowa recepta na przeziębienie nawet starszego dziecka. Dlatego wybierając się jesienią na ostatnie grillowe posiadówki u znajomych warto zabrać dla swojego dziecka trochę cieplejszych ubrań, które nie pozwolą mu się wychłodzić. Idealnym strojem będą spodnie chłopięce z niskim krokiem, uzupełnione lekką koszulką z krótkim rękawem, którą w razie spadku temperatury świetnie uzupełnią kamizelka chłopięca lub kamizelka niemowlęca. Sukienka dresowa dla dziewczynki to z kolei bardzo dobry kompromis, który również sprawdzi się podczas cieplejszego popołudnia i chłodniejszego wieczoru. Wystarczy dorzucić dobre legginsy dla niemowląt, cieplejszą bluzę i już można szaleć do późnej nocy. Długi rękaw świetnie ochroni dzieciaki również przed owadami, jeśli zabawa trwa na świeżym powietrzu.

Polskie ubranka to dobry wybór

Poszukując odpowiedniego stroju dla dziecka warto zwracać uwagę na kilka ważnych detali:

  1. Bardzo ważny jest materiał, z którego są wykonane ubrania dla dzieci takie jak sukienki dresowe dla dziewczynek. Obecność sztucznych tkanin powoduje, że zaburzony jest komfort termiczny. Warto zwracać uwagę na ubrania uszyte z certyfikowanej bawełny Oeko-tex standard 100. Przydaje się również domieszka np.: elastanu, który sprawia, że ubranka zyskują na elastyczności.
  2. Kraj pochodzenia ubranek. Kupując ubranka z Polski najczęściej wspieramy lokalnych producentów. Ich zakup to nie tylko bezpieczne rozwiązanie. Sprawia również, że wspieramy polską gospodarkę.
  3. Wybierając tzw. „doły” jak na przykład spodnie baggy, postaw na ciemne kolory – gry i zabawy na trawie, pikniki pod chmurką, wycieczki i aktywności ruchowe są niezwykle „plamogenne” dla pup i kolan. Oszczędzi ci to nerwów i czasu spędzonego na praniu.

Takie są właśnie ubrania dla dzieci od My Basic. Ich wysoką jakość potwierdzają opinie dziesiątek zadowolonych mam i tatusiów, którzy kupili ubranka w sklepie internetowym. Zachęcamy również do zapoznania się z produktami w kategorii bluzy z kapturem dla dziewczynek.