Pompy głębinowe wykorzystuje się w różnorodnych systemach nawadniających, a także do czerpania wody ze studni głębinowych. Ze względu na warunki pracy, większość tego typu urządzeń posiada dość wysoką odporność na piasek. Co więcej dzięki swojej niesamowitej wszechstronności pompy tego typu znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także w zakładach przemysłowych i w rolnictwie. Sprawdź dlaczego warto postawić na pompę renomowanego producenta.
Postaw na jakość
Wszechstronne możliwości użytkowania głębinowych pomp spowodowały, że urządzenia te od lat świetnie sobie radzą w wielu branżach. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim gospodarstwach domowych w sytuacji, gdy nieruchomość znajduje się zbyt daleko od przyłącza do miejskiej sieci wodociągowej.
Kupując pompę głębinową na użytek prywatny warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Ze względu na mnogość wariantów, warto w tym celu zasięgnąć porady profesjonalisty. Pompy głębinowe nadają się do różnorodnych zastosowań i świetnie sprawdzą się w przypadku właścicieli niewielkich domów, ogrodów i działek rekreacyjnych.
Pompa głębinowa to sprzęt, który powinien być wykonany z materiałów wysoce odpornych na warunki użytkowania, w tym korozję. Bardzo ważna jest także niezawodność i wydajność oraz zastosowanie rozwiązań, które wpływają na wygodę użytkowania. Pompa głębinowa powinna również generować jak najmniejszy hałas z uwagi na to, że najczęściej znajduje się dość blisko zabudowań ludzkich.
Dobrej jakości urządzenia, renomowanych producentów z Polski i Europy, tyj. Omnigena czy Pedrollo kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W tym przypadku nie ma tanich rozwiązań, które będą jednocześnie efektywne jak i bezawaryjne. Właśnie dlatego nie warto korzystać z tańszych zamienników od chińskich producentów, tylko wybierać sprawdzone urządzenia z myślą o tym, że kupujemy sprzęt na długie lata.
Zasada działania pompy głębinowej
Nowoczesne pompy głębinowe to sprzęt działający niemal w pełni automatyczne. Co przez to należy rozumieć? Otóż, nie wymagają nadzoru człowieka, gdyż uruchamiają się samoczynnie w chwili poboru wody, natomiast po skończonym poborze automatycznie się wyłączają.
Sterowaniem pompą głębinową zawiaduje najczęściej wyłącznik pływakowy. Zasada działania tego elementu jest banalnie prosta, a przez to niemal niezawodna. Gdy poziom wody się podnosi wówczas wyłącznik przechyla się wraz z cieczą i tym samym uruchamia pompę. W chwili, gdy poziom wody się obniża, wyłącznik opadając dezaktywuje urządzenie.
Pompy głębinowe, ze względu na warunki pracy, mogą szybko ulegać zużyciu. Aby zminimalizować ten proces i niemal do zera ograniczyć ryzyko awarii, stosuje się zbiorniki hydroforowe. Ich nadrzędną funkcją jest gromadzenie pewnego zapasu wody, co znacząco wpływa na ograniczenie częstotliwości uruchamiania się pompy, a tym samym wydłuża jej żywotność.
Pompy dostępne na rynku są urządzeniami praktycznie bezawaryjnymi, a do tego wydajnymi i wytrzymałymi. Zakupione u autoryzowanego dilera, z pewnością posłużą długie lata w wyśmienitym stanie.