Najlepsze gry o I wojnie światowej

Nie da się ukryć, że niektóre tematy są niezwykle popularne w przypadku gier komputerowych. W kategorii automatów, jakimi są sloty bonus bez depozytu często stawia się na motywy owocowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę gry wojenne na PC i konsole, to większość z nich dotyczy okresu II wojny światowej czy współczesnych konfliktów. O wiele rzadziej poruszaną tematyką jest I wojna światowa. Na całe szczęście powstało kilka ciekawych produkcji, które chcielibyśmy wymienić.

Battlefield 1

Zaczynamy chyba od największego hitu, jakim jest Battlefield 1. Po raz pierwszy DICE i Electronic Arts zdecydowali się na osadzenie gry w czasach I wojny światowej. Dostajemy tutaj ciekawą kampanię fabularną składająca się z kilku oddzielnych historii. Dzięki paru oficjalnym  dodatkom wprowadzone zostały tu prawdziwe bitwy, które miały miejsce między 1914 a 1918 rokiem. Dostępne są tu bowiem walki w Lesie Argońskim, nad Sommą, pod Amiens, Ypres, Gallipoli czy na froncie wschodnim. Gra przeznaczona jest przede wszystkim do rozgrywki multiplayer. Na jednym serwerze jednocześnie grać może do 64 osób. Możemy wybrać jedną z czterech klas: szturmowca, medyka, zwiadowcy, żołnierza wsparcia. W wybranych mapach możemy także latać samolotem, jeździć konno czy za sterami czołgu. Wprowadzono tu bardzo dobre realia I wojny, bogate uzbrojenie z tamtych czasów.

Verdun

Na podobnym polu prezentuje się wydany rok wcześniej, w 2015 roku Verdun. Jest to dzieło niezależnego studia BlackMill Games, gdzie także możemy walczyć online z graczami z całego świata na pierwszowojennych arenach. Twórcy gry przede wszystkim wzorowali się na bitwie pod Verdun z 1916 roku. Choć tytuł ten nie prezentuje się tak widowiskowo, jak Battlefield 1, to jednak jest bardziej realistyczny. Bardziej przyłożono się do oddania realiów tamtych czasów, umundurowania, uzbrojenia. W rozgrywce online mamy do czynienia z 4 różnymi trybami. Dzięki zdobywanym punktom kariery można odblokować nowe bronie, mundury, elementy ekwipunku. Realistyczne odwzorowanie I wojny światowej: to także bardzo dobra fizyka strzału, stosowany ogień zaporowy, gaz i maski przeciwgazowe. Panuje tu posępny klimat, a gra cechuje się sporą brutalnością. Tytuł ten z pewnością trafił w gusta osób, które przywiązują wagę do detali. Warto też wiedzieć, że w 2019 roku ukazał się od BlackMill Games także Tannenberg. Jest to rozszerzenie do Verdun, które nie wymaga jednak podstawowej wersji gry. Tym razem przeniesieni zostajemy na front wschodni.

Strategic Command: World War I

Strategic Command to popularna seria gier strategicznych, gdzie możemy wcielić się w dowódcę i pokierować zmaganiami na całym froncie. Wydana w 2019 roku World War I pozwala nam przejść przez wszystkie najważniejsze wydarzenia słynnego konfliktu. Mamy tu do wyboru 3 osobne kampanie, dzięki którym możemy wcielić się w dowódców Ententy, amerykańskich wojsk lub Państw Centralnych i Włoch. Oczywiście strategia daje nam różne możliwe zakończenia, więc możemy poprowadzić Niemcy do wygranej nad Francuzami i Brytyjczykami. Mamy tu do czynienia z systemem turowym, gdzie kierujemy wszystkimi jednostkami na dwuwymiarowych planszach. Konieczne jest tu nie tylko kierowanie jednostkami wojskowymi, lecz również dbanie o zaopatrzenie, nowe technologie. Alternatywnie możemy postawić na Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 z 2011 roku.

Valiant Hearts: The Great War

Tym razem nietypowa gra, albowiem Valiant Hearts: The Great War to ciekawa przygodówka od Ubisoftu z 2014 roku, która przedstawia nam wydarzenia wojenne z perspektywy 4 osób: francuskiego farmera wcielonego do wojska, niemieckiego żołnierza tęskniącego za rodziną, belgijskiej sanitariuszki oraz młodego amerykańskiego żołnierza. W zależności od misji kierujemy wybraną postacią, a sama rozgrywka polega na skradaniu, rozwiązywaniu zagadek, eksploracji. Gra cechuje się bardzo ciekawą grafiką, fabułą, klimatem. Smutne zdarzenia przeplatają się tu z wesołymi.

You might like

Dodaj komentarz