Najlepsze filmy na podstawie gier

Do interesujących gier nie trzeba nikogo przekonywać. Interesujemy się nimi niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy. Ulubione tytuły mają, jak się okazuje nie tylko dzieci, ale również dorośli, a nawet emeryci. Tym bardziej że scenariusze takich wielkich produkcji są coraz bardziej skomplikowane, a grafika potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagających. Coraz częściej też właśnie gry proponują nam tak interesujące historie, jak te, które możemy zobaczyć w kinie lub w telewizji. Nie bez powodu więc scenarzyści, reżyserzy i producenci hollywoodzcy coraz częściej decydują się na ekranizacje gier. Statystyki pokazują, że budzą one tak samo duże zainteresowanie.

Częstą praktyką też jest taki mechanizm, że gdy najpierw gramy w jakąś grę, to potem chcemy obejrzeć film na jej podstawie i odwrotnie. Jesteśmy po prostu ciekawi, w jaki sposób twórca zinterpretował pierwowzór. Rozrywkę, więc mamy podwójną tak jak na przykład grając w darmowe sloty owoce na komputerze lub w rzeczywistości. A filmów takich przybywa i każdego roku mamy z czego wybierać niezależnie od tego, czy chodzi o horrory, czy też filmy przygodowe albo science-fiction.

Walka w Mortal Kombat

O Mortal Kombat słyszał każdy, a na pewno wszyscy miłośnicy gier, które łączą w sobie bezpośrednią walkę i motywy science-fiction. Rozrywka ta stała się bardzo popularna na całym świecie, a wpływ na to miała niewątpliwie dużą dawkę bardzo realistycznej przemocy. Wszyscy przecież kochamy sztuki walki takie jak kung-fu albo karate. O czym więc jest film? Fabuła opiera się na starej legendzie o królestwie z zaświatów. Panujący w nim imperator ma ochotę zawładnąć ziemią. Aby to uczynić, musi jednak razem ze swoimi wojownikami wygrać aż 10 turniejów o nazwie właśnie Mortal Kombat.

Smaku dodaje fakt, że 9 zwycięstw ma już na koncie, a więc wszystko zależy od tego ostatniego pojedynku. W filmie wystąpiło wielu znanych aktorów specjalizujących się w walce, ale również Christopher Lambert, który gra tajemniczego lorda Raidena.

Przygody Lary Croft

Gdy wybierzemy się na film „Lara Croft: Tomb Raider”, to możemy być pewni, że będzie to adaptacja bardzo efektowna. Jeżeli gry komputerowe nie są ci obce, to doskonale wiesz, że jest to cała seria gier znanych na całym świecie już od 1996 roku. Kogo możemy zobaczyć w tej ekranizacji w głównej obsadzie? Nie będziemy zawiedzeni, ponieważ w rolę tytułowej bohaterki, której nie brakuje piękna i błyskotliwości, wcieliła się Angelina Jolie.

Oczywiście nie zabraknie tu efektów specjalnych, a także scen walki, które przez krytyków filmowych zostały uznane za niezwykle brawurowe. Urodziwa archeolog ma za zadanie uratować świat przed zrealizowaniem niecnych planów tajemniczego bractwa iluminatów. Chcą zapanować nad ludzkością, a Lara ma im przeszkodzić.

„Silent Hill”, czyli horror, który każdego przestraszy

Silent Hill to kolejny tytuł nakręcony na podstawie kultowej gry. Obraz opowie o kobiecie imieniem Rose, granej przez Radhę Mitchell, która za wszelką cenę stara się znaleźć sposób, aby wyleczyć swoją córkę Sharon z nietypowej choroby, na skutek, której trafiła do szpitala psychiatrycznego. Decyduje się, więc zabrać córkę w podróż do miasteczka Silent Hill. To właśnie tę nazwę dziewczynka stale widzi w snach. Akcja nabiera tempa, gdy podczas podróży dochodzi do wypadku, a córka znika. Zauważmy, że w obrazie zagrał także gwiazdor kina Sean Bean.

You might like

Dodaj komentarz