Dla każdej z nas przychodzi w końcu ten moment, gdy stwierdzamy, że to najwyższa pora, aby kupić nową kurtkę zimową. Jest to inwestycja, której zdecydowanie nie powinnyśmy odkładać na później. Dobra kurtka zimowa wysokiej jakości to gwarancja ciepła, ochrony przed kapryśną pogodą, ale także modny element stylizacji codziennej. Jak wiadomo bowiem, nowoczesne kobiety cenią sobie praktyczność połączoną z atrakcyjnym wyglądem. Nikt nie chce rezygnować z jednego kosztem drugiego – i co najważniejsze, wcale nie musi! Kurtki damskie z jenotem to idealna propozycja dla poszukujących odzieży, która spełni wszystkie ich wymagania.

Kurtkę zimową najlepiej jest kupować na przełomie października i listopada, kiedy w sklepach jest największy wybór, lub na przełomie lutego i marca, gdy jest wiele wyprzedaży. Niemniej jednak, warto też bardziej regularnie obserwować dostępne oferty, zwłaszcza sklepów internetowych, które stale poszerzają swój asortyment. Nawet poza wymienionymi sezonami możemy znaleźć tam swoją idealną kurtkę. A jak wiedzieć, że to jest ta jedyna? Przed dokonaniem wyboru trzeba uwzględnić kilka czynników.

Kurtki damskie z jenotem – naturalny czy sztuczny?

Każda kurtka z jenotem posiada elementy futrzane, które mogą być naturalne lub sztuczne. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Jak więc zdecydować, która będzie dla nas lepsza? Jest to wybór w dużej mierze indywidualne i zależy od tego, jakie czynniki są ważniejsze dla nas osobiście.

Naturalne futro kojarzy się przede wszystkim z bogactwem, luksusem, elegancją, ale i kobiecością. Obecnie, rzadziej spotykane są okrycia wierzchnie wykonane w całości z futra, lecz nadal jest to materiał powszechnie stosowany jako dodatkowy element, przykładowo na kapturze. Naturalne futro daje poczucie ekskluzywności, jego dużą zaletą jest też delikatność i miękkość w dotyku. Z drugiej strony, jest ono trudniejsze do czyszczenia i może dodawać kurtce ciężkości. Ponadto, istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Niestety, wykorzystanie naturalnych futer wiąże się z kontrowersjami, głównie ze względów etycznych. Z tego powodu, niektóre osoby z pewnością nie dokonają takiego zakupu. Z powodzeniem jednak możemy znaleźć kurtki damskie z jenotem sztucznym. Co prawda, syntetyczne tworzywo w tym przypadku jest grubsze i rzadsze niż to naturalne, lecz jest również bardzo lekkie. Ubranie ze sztucznymi elementami może bez obaw być prane w pralce. Części futrzane są też często odpinane, więc można je czyścic osobno.

Czy wybór kolorystyki ma znaczenie? Oczywiście, że tak!

Jeśli zdecydowałyśmy już, jaki rodzaj jenota będziemy brać pod uwagę, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru kurtki – i niekoniecznie będzie to nasza ulubiona barwa. Kolorystyka w przypadku ubrań może bowiem pomóc nam optycznie ukryć niedoskonałości sylwetki. O czym więc warto pamiętać zanim ruszymy na zakupy?

Każda z nas zapewne wie, że czarne wyszczupla. Jest to zasada wykorzystywana bardzo powszechnie przez wiele osób i przy różnych okazjach. Sprawdza się ona także dla kurtek zimowych. Oczywiście, nie oznacza to, że czerń jest naszą jedyną opcją, jeśli mamy kilka dodatkowych kilogramów do ukrycia. Podobne rezultaty uzyskamy przy innych ciemnych kolorach, takich jak granat, zieleń, bordo czy różne odcienie brązów. Dodatkową zaletą w tym miejscu będzie fakt, że na ciemnych materiałach mniej widać zabrudzenia, co może być docenione przez osoby bardziej aktywne.

Jeśli chodzi o jasne, pastelowe barwy lepiej sprawdzą się one w przypadku szczuplejszych Pań, którym mogą nawet wizualnie dodać krągłości. W tym przypadku jednak kurtka powinna kończyć się w okolicy bioder, żeby nie być zbyt przytłaczającą.

Damskie kurtki zimowe Ligari

Sklep Ligari to szeroki wybór fasonów, kolorów oraz rozmiarów, także jeśli chodzi o kurtki damskie z jenotem. Oferowane produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, co stanowi gwarancję najwyższej jakości wykonania. Ligari to propozycja dla kobiet, które cenią elegancję, a zarazem pewne rozwiązania.