Kancelarie frankowe, jak sama ich nazwa wskazuje, oferują pomoc osobom, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich. Zwykle kredytobiorcy nie radzą sobie ze spłatą bieżących rat kredytu. Często również uważają, że zostali poszkodowani w wyniku uwolnienia kursu franka szwajcarskiego. Jest w tym sporo racji, bowiem banki nie informowały swoich klientów o zwiększonym ryzyku kredytowym, jakie niesie za sobą zaciąganie kredyt indeksowanego. Co więcej, banki zawierały w umowach niedozwolone klauzule indeksacyjne, których podważenie daje szansę na wygranie sporu z bankiem i odfrankowienie kredytu bądź też unieważnienie umowy kredytowej.

Rola kancelarii frankowej

Wielu frankowiczów wciąż nie zdecydowało się na podjęcie walki o swoje prawa z bankiem. Zwykle powodem jest fakt, iż uważają oni, że nie mają szans w starciu z instytucjami kredytowymi. Tutaj jednak pomóc może wyspecjalizowana kancelaria frankowa, która zatrudnia ekspertów z zakresu prawa bankowego czy konstruowania umów kredytowych. Ich głównym zadaniem jest przeanalizowanie umowy oraz poinformowanie klienta, jakie kroki prawne może dalej podjąć. Kancelarie frankowe pomagają frankowiczom w odfrankowieniu kredytu (oznacza to, że będą oni spłacać kredyt w złotówkach, a nie we frankach) bądź unieważnieniu umowy kredytowej (powrót do stanu sprzed dnia zawarcia umowy). Prawnicy przede wszystkim zajmą się wszelkimi, niezbędnymi formalnościami, takimi jak napisanie pozwu czy ewentualne negocjacje z bankiem. W profesjonalny sposób reprezentują oni również swoich klientów na sali sądowej, gdy ich sprawa trafi na wokandę. 

Kiedy warto skorzystać z pomocy kancelarii frankowej?

Każdy, kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich, może walczyć o to, aby zmniejszyć swoje miesięczne zobowiązania w postaci rat kredytowych. Dla wielu są one bardzo dużym obciążeniem – do tego stopnia, że konieczność spłaty rat znacznie ogranicza ich domowy budżet. Tymczasem wyspecjalizowani prawnicy przeprowadzą frankowiczów przez wszelkie etapy batalii z kredytodawcą, czyli z bankiem. Kredytobiorcy zwykle boją się działać na własną rękę. Przede wszystkim nie wiedzą oni dokładnie, jakie mają prawa oraz w jaki sposób dochodzić sprawiedliwości. Często wydaje im się, że bank zatrudnia bardzo dobrych prawników, z którymi nie są w stanie wygrać samodzielnie. W takich przypadkach pomoc kancelarii frankowej jest nieoceniona. Doświadczeni prawnicy z kancelarii frankowych udowadniają, że choć sprawy frankowiczów nie należą do prostych, to można je wygrać. Każdy, kto chciałby walczyć o swoje prawa, powinien skorzystać z pomocy specjalistów.

Koniecznie doczytaj: https://www.krp-ks.pl/blog/co-robic-z-kredytem-we-frankach-pomoc-prawna-dla-frankowiczow/.