Jedną z popularnych i skutecznych form promocji wytwarzanych towarów są targi producenckie. Wystawiane są na nich produkty i materiały reklamowe służące wizualnej identyfikacji marki. Każda firma instaluje specjalną konstrukcję w formie namiotu opatrzonego nadrukiem z nazwą i logo oraz opcjonalnie z dodatkowymi informacjami o asortymencie. Podobne stoiska mogą być wykorzystywane do celów handlowych. Rozstawione na ulicach i placach miast przyciągają uwagę przechodniów, którzy dzięki temu stają się potencjalnymi klientami.

Czym charakteryzują się namioty reklamowe?

Głównym zadaniem takich konstrukcji jest promocja firmy na konkurencyjnym rynku z podobnej branży. Rozmieszczane są w przestrzeni miejskiej, zatem muszą wyróżniać się spośród innych elementów małej architektury. Wszystkie namioty reklamowe mają lekką ale wytrzymałą budowę oraz nadruk utrzymany w barwach i typologii identyfikacji wizualnej firmy. Nie bez znaczenia są też walory praktyczne. Główne cechy namiotów reklamowych to:

 • efektowny wygląd,
 • oryginalnie zaprojektowany nadruk,
 • trwałość i stabilność konstrukcji,
 • prosty montaż i demontaż,
 • niewielki ciężar ułatwiający transport.

Takie właściwości posiadają wyroby firmy Vitabri, która produkuje namioty nie do celów turystycznych, lecz reklamowych i handlowych. Ta firma oferuje również wynajem namiotów, co dla przedsiębiorców jest bardzo praktycznym rozwiązaniem – https://www.vitabri.pl/wynajem-namiotow-ekspresowych.

Wynajem namiotów na różne okazje

Dobrze zaopatrzona wypożyczalnia namiotów udostępnia na dowolny czas konstrukcje dostosowane do ich przeznaczenia. Korzystanie z użyczenia jest opłacalne głównie w przypadku, gdy prezentacja towarów ma charakter okazjonalny. Mogą to być:

 • targi producenckie,
 • kiermasze,
 • wyprzedaże,
 • krótkotrwałe promocje nowości,
 • akcje charytatywne w plenerze,
 • jarmarki w doroczne święta kościelne.

Do tych celów mogą być użyte namioty reklamowe lub namioty handlowe. Wynajem namiotów obejmuje te oba rodzaje, w zależności od potrzeb klientów.

Namioty reklamowe do celów specjalnych

Każda impreza masowa ma zagwarantowany sukces, gdy wypożyczalnia namiotów zaaranżuje w jej pobliżu pięknie zaprojektowane stoiska. Podczas zawodów sportowych znajdą się w nich punkty gastronomiczne lub sklepiki z akcesoriami uczestniczących drużyn. Są to dodatkowe atrakcje przyciągające na wydarzenie licznych uczestników. A dla organizatorów, namioty reklamowe dają okazję do wyeksponowania produktów sponsorów wspierających finansowo wydarzenie. Podczas innych rozmaitych imprez gromadzących rzesze bywalców doskonale sprawdzają się namioty handlowe. Przy okazji uczestnictwa każdy może zaopatrzyć się w potrzebne towary.

Namioty handlowe do rozszerzania zakresu sprzedaży

Łatwe w montażu namioty handlowe wykorzystywane są przez producentów do dystrybucji niektórych swoich wyrobów poza siecią sklepów stacjonarnych. Można je zainstalować w dowolnym punkcie; na placu targowym, w miejscach często odwiedzanych przez turystów lub w uzdrowiskach i miejscowościach wczasowych. W ten sposób przedsiębiorcy wychodzą ze swoją ofertą do bardziej licznego grona nabywców. Ma to pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe oraz zachęca klientów do odwiedzania stacjonarnych sklepów z pełną ofertą.

Czy warto korzystać z wypożyczalni namiotów?

Firma prowadząca wynajem namiotów oferuje sprzęt najwyższej jakości. Namioty są wykonane z solidnych materiałów, a każda konstrukcja jest w pełni bezpieczna dla użytkowników. Wypożyczalnia namiotów oferuje opcję montażu i demontażu stoisk oraz ich dowozu do miejsca docelowego. Przedsiębiorca używający namiotów sezonowo nie musi inwestować w zakup konstrukcji oraz zapewniać miejsca na jej przechowywanie. Wynajem namiotów to usługa korzystna pod względem kosztów i logistyki.