Wprawdzie eliksir młodości całkowicie hamujący starzenie nie został jeszcze wynaleziony, ale efekty uzyskiwane dzięki odpowiednim kosmetykom wciąż mogą nas zaskakiwać. Nowe formuły i rewolucyjne składy produktów przeciwzmarszczkowych potrafią zdziałać przysłowiowe cuda na naszej twarzy. Ważne, by wybierając tego typu kosmetyki, zwracać uwagę na skład i unikać kremów odmładzających opartych metodach chemicznych szkodliwych dla naszej skóry czy środowiska. Jedną z marek wychodzącą naprzeciw wymagającym klientom jest Sensum Mare. To wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne o właściwościach nawilżających.

Kremy przeciwzmarszczkowe Sensum Mare

Jednym z obszarów twarzy, po którym wyraźniej widać oznaki starzenia, jest skóra wokół oczu. Stosowanie odpowiednich kremów o działaniu przeciwzmarszczkowym zniweluje oznaki zmęczenia, poprawi koloryt i nada spojrzeniu większego błysku. Jednym z produktów oferowanych przez markę Sensum Mare jest krem pod oczy Algoeye. Jego formuła opiera się na kombinacji wody z lodowca norweskiego, różnych rodzajów alg morskich oraz olejków roślinnych. Dzięki unikatowemu połączeniu składników produkt ten zmniejsza obrzęki i tak nielubiane przez nas cienie pod oczami. Obecność kwasu hialuronowego pomaga w walce ze zmarszczkami, a Corneosticker jest odpowiedzialny za powstawanie „drugiej skóry”. Otrzymujemy zatem wygładzenie, rozjaśnienie i redukcję niedoskonałości w jednym!  

Bez serum ani rusz! Sensum Mare Algolight

Walki ze zmarszczkami nie wyobrażamy sobie bez odpowiedniego serum. Jeśli szukamy naturalnego kosmetyku dla cery tłustej i mieszanej, warto wypróbować rewitalizujące serum Sensum Mare Algolight. Powstało ono na bazie 18 składników aktywnych, które z niezwykłą skutecznością pomagają w redukcji oznak starzenia. Jego regularne stosowanie pomaga eliminować zmarszczki i przywraca skórze jednolity koloryt. Serum Algolight pomaga zmniejszać wydzielanie sebum i kompletnie odżywia naszą skórę. Sekretem jego pielęgnacyjnego działania jest zielony kawior będący specjalnym rodzajem alg. Wchłaniają one wilgoć, by następnie stopniowo ją uwalniać w miarę potrzeb skóry. Z kolei za głębokie nawilżenie odpowiedzialna jest arginina, umacniająca przy okazji barierę lipidową.

Krople walczące z fotostarzeniem. Produkty Sensum Mare

Jednym z największych wrogów młodego wyglądu jest proces fotostarzenia się, przyspieszany przez szereg czynników, z którymi nasza skóra styka się na co dzień. Wśród nich wymienić należy promieniowanie słoneczne UVA i UVB oraz światło podczerwone i niebieskie. Do równie szkodliwych należą wszelkie zanieczyszczenia miejskie. By chronić się przed ich efektami, warto zadbać o regularne stosowanie kosmetyków przeciwko fotostarzeniu, jak chociażby krople ochronne Sensum Mare Algodrops. Posiadają filtr przeciwsłoneczny SPF 50, który zabezpiecza nas przed szkodliwym promieniowaniem. Produkt jest szybki i łatwy w aplikacji dzięki lekkiej konsystencji, a do należytej ochrony przeciwsłonecznej wystarczy około 15 kropelek.