Posiadanie psa to wielki obowiązek, bez względu na rasę, pochodzenie czy posiadanie rodowodu każdy czworonóg zasługuje na to co najlepsze. Właśnie dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań by nasze zwierzątko czuło się dobrze i miało wszystko. Psy to najwierniejsze stworzenia na świecie, uwielbiają ludzi i bardzo się przywiązują. Jeżeli jesteś jego właścicielem lub planujesz być to powinieneś się dobrze do tego przygotować. Nie wiesz jak? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj między innymi probiotyki dla psa.

Probiotyki dla psa – czyli jak odpowiednio suplementować naszego czworonoga

Pies jak każde zwierzę powinno otrzymywać wszystko co najlepsze by móc dobrze funkcjonować. Bez względu na rasę, wielkość czy płeć każde z nich potrzebuje odpowiedniej suplementacji by móc się rozwijać i nie mieć problemów zdrowotnych. Uzupełnianie witamin, dbanie o florę bakteryjną oraz system immunologiczny jest tak samo ważne w ich przypadku jak u człowieka. Probiotyki dla psa powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Warto wcześniej poczytać i upewnić się jak je stosować. Pamiętajmy, że najważniejsza jest odpowiednia dawka. Jeżeli nie znaleźliśmy takiej informacji w sieci lub na opakowaniu to powinniśmy skonsultować to z weterynarzem. Pies jak każde zwierzę ma swoją florę bakteryjną jelit o którą należy szczególnie dbać. 

Probiotyki dla psa oraz odpowiednia karma sprawią, że nasz przyjaciel będzie czuł się dobrze po każdym jedzeniu. Układ immunologiczny odpowiedzialny za odporność również powinien być wspierany. Pamiętajmy, że zwierzęta podobnie jak ludzie również mogą chorować i źle się czuć. Jeżeli więc chcemy zadbać o naszego przyjaciela to powinniśmy regularnie podawać mu probiotyki dla psa.

Obowiązki człowieka wobec psa

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, bardzo mocno przywiązuje się do swojego właściciela, chroni go i opiekuje się nim. My również powinniśmy odwdzięczyć się tym samym. Jako ludzie mamy wobec zwierząt, którymi się opiekujemy pewne obowiązki. Przed zakupem szczeniaka powinniśmy przygotować mu odpowiednio miejsce. Pamiętajmy, że jeżeli piesek ma spać na zewnątrz to powinien móc swobodnie biegać oraz spać w ciepłej budzie. Każdego dnia zadbajmy o to by miał świeżą wodę oraz odpowiednią ilość pożywienia. Jeżeli piesek żyje w mieszkaniu to zadbajmy by mógł wyjść na spacer przynajmniej dwa razy dziennie. Najlepiej rano i pod wieczór. Pamiętajmy, że psy uwielbiają się bawić z ludźmi. Poświęcajmy im więc możliwie dużo czasu tak by nie czuły się samotne.

Naszym obowiązkiem jest również zapewnienie im odpowiedniego jedzenia. Warto w tym temacie poczytać i dowiedzieć się więcej. Dobra karma i dodatki powinny zapewnić naszemu przyjacielowi zbilansowaną dietę. Pies powinien również regularnie się badać, dlatego wizyty u weterynarza wpisujemy w nasz kalendarz. Posiadanie takiego przyjaciela to wielka odpowiedzialność, ale i radość, pamiętajmy o tym zanim zdecydujemy się na jego przygarnięcie.

Kupno szczeniaka czy adopcja ze schroniska?

Jest wiele różnych opinii w tym co powinniśmy zrobić. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Obie te opcje mają swoje plusy i minusy i obie wiążą się z koniecznością zapewnienia różnych wygód. Decyzję powinniśmy podjąć według własnego sumienia pamiętając przy tym, że każde zwierzę musi mieć zapewnione odpowiednie warunki. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy możemy zapewnić mu należytą opiekę to powinniśmy wstrzymać się z jego przygarnięciem. Pies to nie zabawka, nie możemy go po prostu za chwilę wyrzucić czy uspać.

Pamiętajmy również, że posiadanie zwierzątka to wydatki, które musimy pokryć z własnej kieszeni. Jeżeli nie stać nas na zapewnienie mu odpowiednich warunków, suplementację jedzenie czy wizyty kontrolne u weterynarza to poczekajmy z decyzją aż to będzie możliwe. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Zawsze zasługuje na to co najlepsze i zawsze powinien mieć szczególne miejsce w naszym sercu. Dbajmy o to by czuł się z nami dobrze a odwdzięczy się każdego dnia.